ריפוי במגע

אימון היוגה מצריך שילוב של אקטיביות ואיסוף לצד הרפייה ושחרור. נראה כי בעולמינו מלאכת ההרפייה והשחרור דווקא היא הקשה לנו מכל. אנו אוגרים בגופינו ונושאים על גבינו מטענים רגשיים, לחוצים להספיק ולהגיע (לאן?), משתוקקים להשיג (את מה?), כועסים, נעלבים, מתלהבים ולפעמים מרגישים כמו הר געש שעומד להתפוצץ. באותו הזמן, במקומות בהם האקטיביות נדרשת, כמו ביציבת הגוף, בתשומת לב למה שמתרחש בגופינו, בהקשבה לגבולות שלנו, אנחנו מרפים.

וכך, אם בזמן שיעורי היוגה או בהתנהלות היומיומית שלנו כל הדברים אותם אנו מחזיקים או כל המקומות בהם שחררנו במקום להיות אקטיביים באים לידי ביטוי בתחושות פיסיות לא נעימות – שרירים תפוסים, כאבים, נוקשות וכו.

אחד הכלים שעשוי לסייע בריפוי אלו הינו העיסוי התאילנדי. העיסוי התאילנדי המסורתי נקרא גם תאי יוגה תרפיה ומקורותיו במסורות היוגה והאיורוודה. דרך מתיחות שחלקן מעולם היוגה ולחיצות, העיסוי מזמין את האדם המקבל אותו להרפות לחלוטין, לשחרר ולהתמסר.

העיסוי ממריץ את מחזור הדם, משחרר כאבים, שרירים תפוסים ונוקשות, ומסייע למערכות הנשימה והעיכול.

מעבר לעיסוי כעיסוי, הקסם בעיני בתאי יוגה תרפיה הינו האופן המדיטטיבי שבעבודה עצמה והאפשרות למפגש וריפוי אמיתי. מרטין בובר אמר שכל ריפוי מחייב מפגש, וכך גם פה. הריפוי מתאפשר דרך הקשבה ומפגש בין המעסה ומקבל העיסוי, זהו מעין ריקוד של השניים בו אחד אקטיבי ושני פאסיבי אבל שני הצדדים בהתמסרות מלאה.

את יסודות הכשרתי קיבלתי מנמרוד שטיינבוק ולאחר מכן המשכתי להתמקצע אצל מורתי שבצ'אנג מאי Homprang.  בנוסף, אני משלבת מספר אלמנטים מעולם האוסטיאופתיה בעקבות קורס שעברתי אצל David Lutt.

משך עיסוי ממוצע הינו בין שעה לשעה וחצי והוא מתבצע בלבוש מלא, על גבי מזרן טיפולים על הקרקע.

לפרטים נוספים וקביעת מפגש: 0546377444.