תכני סדנאות

נושאים מוצעים לסדנאות

פירוט כל נושא בתחתית הטבלה

נושא

תועלת

פוקוס בזמן מולטי-טסקינג הגדלת תפוקה תחת ריבוי משימות ו/או תחומי אחריות
עניין של פרספקטיבה שיפור רווחת העובד ועבודה עם עמיתים/בצוותים
יציבות פנימית בתוך אי-יציבות חיצונית הגדלת תפוקה תחת תנאי לחץ וחוסר יציבות תוך שיפור רווחת העובד
עיקר וטפל הגדלת תפוקה וייעול / הפחתת בזבוז משאבים

פוקוס בזמן מולטי-טסקינג

במציאות בה אנו מתעסקים במספר משימות בו זמנית, רובינו מתבלבלים, מאבדים ריכוז ומתקשים להגיע לתפוקה מלאה בכל משימה. בעזרת טכניקות של נשימה וריכוז, נלמד כיצד ניתן להתרכז במשימה בה אנו עוסקים באותו רגע, ועל ידי כך להעלות את תפוקתינו למקסימום ולהוריד את סף הלחץ והבלבול למינימום. כל זאת מבלי לאבד את התמונה הגדולה על שלל המשימות ותחומי האחריות המגוונים שלנו.

עניין של פרספקטיבה

הערכת עצמינו ביחס לאחר או על פי האחר (אם קולגה או בוס), ושיפוטיות בכלל, גורמים ללחץ ואי נוחות בזמן העבודה מחד, וחיכוכים עם האחר מאידך. בעזרת דיון, תרגול ומדיטציה, נבחן את ההנחה שהכל תלוי במתבונן ובזווית הראיה האינדיבידואלית, נלמד כיצד לשחרר עצמינו מהצורך בהשוואה, משוב תמידי, ושיפוטיות, ונקבל כלים לעבודה יותר נינוחה עם עמיתים לעבודה.

יציבות פנימית בתוך אי-יציבות חיצונית

התנודות הקיצוניות והדרישות המשתנות בעולם ההייטק מובילות אותנו לרוב ללחץ, עצבנות, ותפוקה ירודה. חוסר יציבות חיצוני הוא חלק מהמציאות בעולם ההייטק. דרך דיון, מחקר קבוצתי, מדיטציה, טכניקות נשימה ותרגול נלמד כיצד ניתן לשחרר את הצורך ביציבות חיצונית, ולפתח את היכולת לנוע בזרם מתוך יציבות פנימית.

עיקר וטפל

פרפקציוניזם, הישגיות, והתבלטות הם דפוסים שיש בהם מן החיוב בעולם תובעני ותחרותי. אך כשהם מוקצנים, הם עלולים לאבד מערכם ואף לדחוף אותנו למאמץ יתר (פיסי ומנטלי) ושחיקה, ההופכים את העבודה ללא יעילה. שימוש בראייה הדקדקנית ובירידה לפרטים, במוטיבציה ובמעורבות, תוך כדי ההבנה שאין מושלם ותמיד יש לאן להתפתח, יסייעו לנו להתרכז בעיקר, לסיים יותר משימות בזמן קצר יותר, ולהיות שבעי רצון. את זאת נבחן ונתרגל דרך דיון, מדיטציה, ואימון גופני.