חיבור היוגה לעבודה

העבודה בארגונים בזמנים אלו משופעת במצבי לחץ ותחרותיות. ברמה הארגונית, אנו מצויים בתהליכים מתמידים ומהירים של צמיחה ושינוי— חילופי עובדים, ריבוי משימות בפרקי זמן קצרים ומצבים של אי-וודאות בהתייחס לפרויקטים עתידיים, עובדים עשויים להיות במצב אי וודאות לגבי גורל משרותיהם או מקומם בארגון.

במקביל, בתוך אווירה זו, אנו נדרשים לבצע עבודה הדורשת ריכוז, יצירתיות, והתמדה, יחד עם מסירות למטרות וערכי החברה והבאת תוצאות. כל אלו משפיעים על תפקוד העובד, מצב רוחו והמוטיבציה, הן בשעות העבודה והן לאחריהן.

גם ברמת מוצרי ושירותי החברה, קיים חיפוש מתמיד אחר בידול וחדשנות המצריך חשיבה לא שגרתית והסתכלות מזוית שונה.

איך יוגה קשורה לכל זה?

תרגול היוגה, הגופני והמנטאלי, מסייע בהתמודדות עם עולם אינטנסיבי ורב שינויים שכזה, ומציע דרך הסתכלות אחרת הפותחת מרחב לחשיבה מקורית וייחודית יותר. משימות דחופות, שינויים ועמיתים לעבודה יתקבלו בעזרת התרגול באורך רוח, הבנה וחיוך.

"אני ממליצה בחום להעניק לעובדים את היכולת להתנתק לרגע מהיום העמוס ולחזור למשימות שלהם חדורי מוטיבציה."
גלית צ'לאק, מנהלת משרד, חברת סנטינל לאבס

החשיפה ליוגה תאפשר לצוות העובדים שלך להוריד לחצים ועומסים סובייקטיביים והם יקבלו כלים להתמודד עם לחצים הבאים מבחוץ מבלי שיפרו את שלוותם בעבודה. כך יהיו יותר ממוקדים ופרודוקטיבים בעבודה. העובד יתחיל להתבונן פנימה בחיפוש אחר פתרונות לאתגרים במקום לדבוק בעולם החיצוני והמוכר. במקביל, נחסן את גופינו, נגמיש ונחטב אותו, ובעיקר נרגיש קלילות וחיוניות.

"זו שעה שאני והקולגות לא מפספסים, הגוף והנפש שלי מקבלים שיעור שבועי מדויק ואישי. אני מבחינה בהבדל ממשי, איך משבוע לשבוע אני מתחזקת ומתגמשת. אך יותר חשוב – איך היציבה שלי משתפרת בישיבה על הכסא במשרד, על האופניים, בעמידה. ומעל הכל אלית מעוררת השראה בשלווה בקשב ובצניעות שלה."
תלמידה ועובדת חברה בסנטינל לאבס