חגיגת יום היוגה הבינלאומי 2020

מוזמנים להצטרף אל אנטון קוליאדקו ואלית לחגיגת יום היוגה הבינלאומי והיום הארוך בשנה, בתרגול מדיטטיבי מסורתי של 108 ברכות לשמש לצד מוסיקה חיה ושירת מנטרות באויר הפתוח על גגו של הרצל 16. נדרשת הרשמה מראש (פרטים בתחתית העמוד).

International Yoga Day 2020

הזדמנות להתנקות, להשיל שכבות, להאיר פנימה, ולחגוג את הטבע, גם בתוך הסביבה האורבנית שלנו – את הפלא של חיים אלו.

שרשרת 108 החזרות של הברכה לשמש מאפשרת מיקוד התודעה, ועל פי המסורת, התקרבות אל האור (השמש) הפנימית שלנו. בהתמסרות מוחלטת, אט אט תחושת הזמן נעלמת, ללא מחשבה הגוף מתמקמם בתנוחות מעצמו, וישנה אפשרות לתרגול ללא מתרגל—אפשרות להתבוננות.

התרגול אינו משוייך לשיטה מסויימת או מצריך רמת כושר מסויימת! כולכם מוזמנים להתנסות בחוויה עוצמתית זו. בכל רגע ניתן לבצע עצירה למנוחה או להפסיק את התרגול הפיסי ולהמשיך לדמיין את התנועה החזרתית תוך כדי עמידה או ישיבה במדיטציה.

בסיום 108 הברכות, נבצע מתיחות עדינות של הגוף, הרפייה, ושירת מנטרות קצרה .

על הרצף

התרגול אינו משוייך לשיטה מסויימת או מצריך רמת כושר מסויימת!
כולכם מוזמנים להתנסות בחוויה עוצמתית זו. בכל רגע ניתן לבצע עצירה למנוחה או להפסיק את התרגול הפיסי ולהמשיך לדמיין את התנועה החזרתית תוך כדי עמידה או ישיבה במדיטציה.

למה 108?

מאה ושמונה נחשב למספר אסטרלי ובעל משמעות פילוסופית רחבה בתרבויות ודתות רבות ברחבי העולם. בהינדואיזם ובבודהיזם מספר זה נחשב מקודש – הוא המכפלה המושלמת של המספר שלוש, כי הוא מורכב משלוש ספרות וסכום ספרותיו תשע, כלומר, שלוש שלישיות. שלוש מסמל את האיזון המושלם. 108 הוא מספר החרוזים ממנו מורכבת המאלה, מחרוזת התפילה אותה עונדים הבודהיסטים וההינדים. הם מגלגלים את חרוזי התפילה בידיהם ומזמרים מנטרה עם כל חרוז.

האסטרונומיה ההודית טענה שהמרחק בין כדור הארץ לשמש הוא 108 פעמים קוטר השמש. המרחק בין כדור הארץ לירח הוא 108 קוטר הירח. קוטרה של השמש הוא 108 פעמים קוטר כדור הארץ. כלומר, השמש והירח מחוברים לארץ ביחס של 108 פעמים הקוטר העצמי שלהם. המספר מאה ושמונה מסמל את השלמות ואת האינסוף. 108 חרוזי התפילה בשרשרת המאלה מסמלים 108 צעדים קטנים אל האור האלוהי. העברת החרוזים נעשת כאקט מדיטטיבי, החזרתיות מאפשרת לשחרר ולנקות את התודעה, כל העברה של חרוז, בליווי החזרה על המנטרה וההתכוונות מהווה צעד להתקרבות לשמש הפנימית שבתוכנו.

גם בהנחייה של 108 הברכות לשמש אותן נתרגל, אשתמש במאלה כאמצעי לספירה ומדיטציה.

איפה ומתי

21 ביוני, 2020 – 18:30-20:30, הרצל 16, תל אביב.

עלות והרשמה

עלות המפגש הינה 70 ש"ח לקהל הרחב, ו 50 ש"ח לבעלי כרטיסיות יוגה עם חיוך.
אם קשה כרגע כלכלית, צור/צרי קשר עם אלית ונסתדר, אל דאגה!
כיוון שמספר המקומות מוגבל, יש להירשם מראש בטופס זה עד יום ראשון ב 14:00.

במידת הצורך, ניתן ליצור קשר ישירות עם אלית בטלפון 0546377444.